Poradnik Zdrowotny - porady, odpowiedzi na pytania dotyczące medycyny - newsy 

Wybieramy gabinet stomatologiczny - czym powinien się cechować dobry dentysta?

Wielu pacjentów odczuwa ogromny lęk przed wizytą u stomatologa. Może wynikać to z faktu, że w przeszłości przeszli bolesne leczenie, czy zostali potraktowani niedelikatnie (np. w przypadku leczenia kanałowego). Aby stres związany z wizytą był jak najmniejszy, warto wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny. Podpowiadamy, czym powinien cechować się dobry dentysta i na co zwracać uwagę podczas wizyty w gabinecie.

Wybierz nowoczesny i schludny gabinet

Już pierwsze wrażenie może pozwolić nam wyrobić sobie zdanie o danym gabinecie stomatologicznym. Jeżeli jest nowocześnie wyposażony, może to przekładać się na wysoką jakość świadczonych usług i profesjonalizm, a także stosowanie nowoczesnych, bardziej skutecznych i mniej bolesnych od tradycyjnych Ubogie wyposażenie lub przestarzały sprzęt często oznaczają, że gabinet ma kłopoty finansowe.

Absolutną podstawą jest kwestia zachowania odpowiedniej higieny w gabinecie: stanowisko pracy musi być uprzątnięte, nie może widać żadnych śladów po poprzedniej wizycie. Bałagan, kurz na lampie czy niestarta podłoga mogą być znakiem, że zabiegi w danym gabinecie nie są wykonywane w sposób sterylny.

Poznaj opinie innych pacjentów

Opinie w Internecie nie zawsze są obiektywne, ale warto je poznać, chociaż nie traktować bezkrytycznie. Jeden komentarz może być nieuzasadniony, jeżeli jednak pewne zarzuty pojawiają się częściej, powinno być to dla nas niepokojące. Innym dobrym sposobem na znalezienie dobrego gabinetu może być poproszenie znajomych, by polecili zaufaną osobę.

Delikatny i rzetelny

Wielu pacjentów zwraca szczególną uwagę na to, czy dentysta jest delikatny. Brak delikatności i wyczucia może spowodować, że stres i dyskomfort pacjenta zwiększy się, może on też być narażony na większy ból.

Bardzo ważna jest również rzetelna wiedza. Nie powinniśmy bać się zadawać pytań odnośnie przebiegu zabiegów, przyczyn problemów czy prosić o porady dotyczące dalszej dbałości o zęby. Stomatolog nie powinien okazywać zniecierpliwienia naszymi pytaniami, lecz starać się przystępnie wyjaśnić wątpliwości.

Dodatkowe informacje:

Data ostatniej aktualizacji: 2018-04-11 16:17
Autor: : Kamil Burza

Nie możesz komentować tego wpisu